Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nga “Minatori” shijuan triumfin ndaj Prishtinës (VIDEO)

NULL NULL
nga Flamur Gajtani 30.04.2023 20:44
Torcida

Mësynë Palestrën ‘Minatori’, ani se të dielën, këtu nuk do të zhvillohet ndeshje.

Krejt këta adhurues të klubit të basketbollit ‘Trepça’, erdhën që ta përcjellin virtualisht ekipin e zemrës që në kryeqytet do të zhvillon ndeshjen e pestë të gjysmëfinales së Play-Offit ndaj Sigal Prishtinës.

Se atmosfera do jetë e flaktë u pa akoma pa filluar ndeshja. Ata që nuk udhëtuan për në Prishtinë, thanë se organizim të këtyre përmasave di të bëjë veç ‘Torcida’. Se tifozllëkun e kanë të lindur siguron një tjetër ‘torcidash’ i brenduar.

Këtë ndeshje po se po, por pritjet janë edhe më të mëdha. Në aktivitetin e tifogrupit mitrovicas bahskë me komunën, u kënaqën të rinj e të vjetër.

Shikimi ndeshjes përmes ekranit gjigant, mitrovicasit duan të mos jetë i fundit.

 Që gjithçka të shkojë si më së miri, u kujdes edhe Policia e Kosovës.

Në fund ata u ndanë të kënaqur pasi ekipi i tyre u kualifikua për në finale, ku do të takohet me Pejën.

Ndeshja Sigal Prishtina -Trepça, përfundoi me rezultat 74:77 në favor të “Minatorëve” /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.