Nga mesnata ulet çmimi i dizelit në Maqedoninë e Veriut - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nga mesnata ulet çmimi i dizelit në Maqedoninë e Veriut

NULL NULL
01.02.2023 14:17

Komisioni Rregullator për Energjetikë në Maqedoninë e Veriut solli vendim, me të cilin bëhet ulja e çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës mesatarisht 1,08 % në raport me vendimin e datës 30.1.2023, shkruan Alsat.mk, transmeton Klan Kosova.

Çmimi i shitjes me pakicë i EURODIZELIT (D-Е V) ulet për 2,50 den/l, ndërsa çmimi i shitjes me pakicë i Vajit Ekstra të Lehtë për Amvisëri (EL-1) ulet për 2,00 den/l.

Çmimet e shitjes me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 si dhe të Mazutit M-1 SU nuk ndryshojnë.

Nga data 2.2.2023, ora 00:01 çmimet maksimale të derivateve të naftës do të jenë:

EUROSUPER BS – 95 84,00 (denarë/litër)

EUROSUPER BS – 98 86,00 (denarë/litër)

EURODIZEL BS (D-E V) 82,00 (denarë/litër)

Vaj për Djegie Ekstra i Lehtë 1 (EL-1) 80,50 (denarë/litër)

Mazut М-1 SU 41,346 (denarë/kilogram)