Neymar ndëshkohet me dy ndeshje moslojë për shkak të incidentit në takimin me Marseille

Neymar ndëshkohet me dy ndeshje moslojë për shkak të incidentit në takimin me Marseille

2 javë më parë

Është vendosur zyrtarisht që futbollisti i Paris Saint Germain Neymar, të dënohet me dy ndeshje mos-lojë dhe dënim me kusht për sherrin ndaj Marsille ndeshjen e kaluar.

Braziliani ishte i përfshirë në sherrin ndaj Marseille ndeshjen e kaluar, ku edhe u ndëshkua me karton të kuq.

“Goal” përmes një postimi në “Twitter” ka bërë të ditur se Neymar është ndëshkuar zyrtarisht me dy ndeshje mos lojë.

Po ashtu të ndëshkuar janë edhe Kurzawa që e filloi sherrin me gjashtë ndeshje mos-lojë, Amavi me tri, Neymar me dy, Paredes gjithashtu me dy dhe Benedetto me një ndeshje.

Di Maria është nën hetime, pasi dyshohet se e ka pështyrë, Alvaro Gonzalez.