Nesër fillon edicioni i 8-të i Festivalit të Karikaturës (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nesër fillon edicioni i 8-të i Festivalit të Karikaturës (FOTO)

NULL NULL
22/09/2022

Nesër mbahet ceremonia e hapjes së Festivalit të Karikaturës.

Ky është edicioni i 8-të i këtij festivali, organizuar nga Shoqata e Karikaturistëve “Hithi” në Ferizaj, i përkrahur nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, bashkë me Drejtorinë për Kulturë, Rini dhe Sport në Ferizaj, si dhe nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës e Kosovës.

Hapja e Festivalit të Karikaturës do të bëhet nga ora 19:00, në Galerinë e Arteve në Ferizaj, përcjell Klankosova.tv

Ndryshe, ky festival do të zgjasë gjithsej tri ditë gjatë të cilave do të ketë aktivitete të ndryshme kulturore.

Kjo është agjendja e aktiviteteve: