Nëse dëshironi të humbni peshë, hani këto fruta çdo mëngjes - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nëse dëshironi të humbni peshë, hani këto fruta çdo mëngjes

NULL NULL
25.05.2023 09:32
frutat pesha

Shumë fruta kanë pak kalori kalori dhe shumë fibra, të cilat mund të na ndihmojnë në mënyrë të konsiderueshme të humbim peshë, raporton Healthline.

Siç shpjegojnë nutricionistët, disa lloje frutash mund të rrisin edhe ndjenjën e ngopjes. Në fakt, konsumimi i rregullt i disa frutave lidhet me peshë më të ulët trupore dhe një rrezik më të ulët të diabetit, presionit të lartë të gjakut, kancerit dhe sëmundjeve të zemrës, raporton Healthline, transmeton Klankosova.tv.

Kjo është arsyeja pse nutricionistët kanë veçuar disa lloje frutash që më së miri konsumohen në mëngjes për humbje më të suksesshme në peshë dhe për të përshpejtuar metabolizmin tone, transmeton Klankosovatv.

Grejpfruti

Molla

Kivi

Shalqini

Portokalli

Avokado.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.