7:30, 20 Shkurt 2020

Nëntë persona janë vrarë në dy raste të shtënash në bare shishash në qytetin gjerman perëndimor, Hanau.

Disa persona të tjerë u plagosën gjithashtu pasi një njeri i armatosur hapi zjarr në orën 22:00 të mërkurën, tha policia, njofton Klan Kosova.

I dyshuari u gjet më vonë i vdekur në shtëpinë e tij, së bashku me trupin e një personi të dytë, sipas autoriteteve gjermane.

Duket se nuk ka pasur autorë të tjerë, shtuan ata dhe thanë se hetimi ishte në vazhdim.

Motivi për sulmin është i paqartë.

Gazeta Bild raportoi se i dyshuari ishte një shtetas gjerman me leje për armë zjarri, dhe se revistat e municionit dhe armët ishin gjetur në makinën e tij.

Konkurs Pune

Lexo më shumë