Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Xhaminë e Livoqit të Poshtëm familja Berisha i shtriu dorën e pajtimit familjes Leci

NULL NULL
18.03.2018 18:15

Në sallën e lutjeve të Xhamisë në Livoçin e Poshtëm, në prezencë të shumë xhematëlinjëve, hoxhallarëve dhe të Naim ef, Aliut, kryetarit të KBI-së së Gjilanit, u bë pajtimi në mes të familjeve Berisha dhe Leci, për ngjarjen e aksidentit fatal në trafik, të para një muaji, ku humbi jetën vajza 11 vjeçare Erza Berisha nga fshati Svircë e komunës së Dardanës me banim në Gjilan.

Erza ishte aksidentuar në aksident trafiku më 22 shkurt dhe pas tri dite kishte ndërruar jetë në QKUK, njofton Rajoni Press.

Aksidenti ishte shkaktua nga drejtuesi i automjetit Limon Leci, në vendin e quajtur – tek Tuneli në rrugën në të dalë nga Gjilani që shpie në drejtim të Prishtinës.

Shkrimi i plotë në Rajoni Press.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.