Në njëvjetorin e fillimit të luftës arrijnë tanket e para ‘Leopard 2’ në Ukrainë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në njëvjetorin e fillimit të luftës arrijnë tanket e para ‘Leopard 2’ në Ukrainë

NULL NULL
24.02.2023 17:00
Ukraina

Janë publikuar fotot e para të tankeve Leopard 2 që mbërrijnë në Ukrainë.

Kryeministri ukrainas Denys Shmyhal dhe kryeministri polak Mateusz Morawiecki shtrënguan duart përpara tankeve të betejës, të cilat iu dhanë Kievit nga Varshava, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Tanket moderne mendohet të jenë një ndryshim i lojës për Ukrainën, e cila po planifikon të nisë një kundërofensivë në javët e ardhshme.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.