Në Maqedoni sot fillon së funksionuari një parti e re, “Uniteti” - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Maqedoni sot fillon së funksionuari një parti e re, “Uniteti”

NULL NULL
03/10/2015

Paraqitjen e parë zyrtare të subjektit tëri politik “Uniteti” do ta bëjë ish komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të U:K-së, Gzim Ostreni.

Sot në ora 11:00, në hotelin “Aleksandar Palace” ai do të jetë i shoqëruar edhe nga deputeti Zylfi Adili-Qufa dhe nga anëtarë tjerë të këshillit iniciativ për formimin e “Uniteti”-t.

Përveç promovimit të subjektit të ri, ata do të flasin edhe për pengesat që ua kanë shkaktuar institucionet, me qëllim që t’i pengojnë në formimin e partisë.

Në pres konferencën e sotme nuk pritet të jetë prezent edhe ndonjë funksionarë tjetër i lartë i BDI-së. /Lajmpress.com