Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Maqedoni priten pasoja mbi ekonominë

NULL NULL
24.05.2015 09:40
Ngjarja që ndodhi në Kumanovë dhe kriza politika që ka përfshirë Maqedoninë ka nisur të jap efektet e para negative.

Në Strugë dhe Ohër, turistët kanë nisur të anulojnë rezervimet që kishin bërë në hotelet e këtyre dy vendeve.

Dhje kjo si duket do të jetë fatale për ekonominë e vendit. Për këtë biznesmen dhe njohës të kësaj fushe kanë paralajmëruar edhe pushtetin.

Por përveç kësaj, ekspert thonë se shumë shpejt do të shihen edhe efektet për rënien e investimeve të huaja dhe uljen e konsumit personal.

Siç transmeton TopChannel, përfaqësuesit e tri dhomave të tregtisë në vend kanë bërë thirrje ndaj përfaqësuesve politikë për zgjidhje sa më të shpejtë të krizës politike, për të shpëtuar ekonominë e vendit, që sipas tyre po rrezikon të falimentojë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.