Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Mal të Zi protestohet në mbështetje të serbëve në Kosovë

NULL NULL
01.06.2023 09:18

Në Podgoricë mbrëmë është mbajtur një protestë në mbështetje të serbëve në Kosovë.

Pas një ore, të tubuariit u shpërndanë të qetë, raporton Vijesti.me, transmeton Klankosova.tv.

Nuk dihet organizatori i takimit ku morën pjesë dhjetëra qytetarë, njëri nga të grumbulluarit tha se ishte një “grup qytetarësh”.

Ftesa për tubim është dërguar përmes rrjeteve sociale.

Protestuesit mbanin flamuj serbë dhe tringjyrësh të vjetër malazez.

Në takim morën pjesë edhe përfaqësuesit e Koalicionit Popullor “Slozhno i Taçka” Dejan Vukshiq, Marko Milaçiq dhe Vladislav Dajkoviq, si dhe Sllagjana Kalugjeroviq dhe Bogdan Bozhoviq nga Partia Popullore Socialiste.

Pjesëmarrësit në protestë kishin veshur bluza me fjalët “S’ka dorëzim”, “Kosova është Serbi”, “Rusi-Mali i Zi”, dhe kishte edhe disa me shkronjën “Z” dhe imazhin e Ratko Mlladiqit, Vladimir Putinit, transmeton Klankosova.tv.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.