Në këto komuna janë paraqitur 122 rastet e reja me koronavirus

Në këto komuna janë paraqitur 122 rastet e reja me koronavirus

NULL NULL
10 months më parë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në vend njoftoi se sot janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 122 raste pozitive.

Edhe sonte komuna e Prishtinës ka më së shumti raste me gjithsej 41 të infektuar, njofton Klan Kosova

Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt 21 raste, komuna e Pejës 10 raste, komuna e Gjakovës 8 raste, komuna e Prizrenit 7 raste, komuna e Fushë Kosovës 5 raste, komuna e Gjilanit 5 raste, komuna e Vushtrrisë 5 raste, komuna e Podujevës 4 raste, komuna e Kamenicës 3 raste, komuna e Vitisë 3 raste, komuna e Shtimes 2 raste, komuna e Lipjanit 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Dragash, Istog, Klinë, Malishevë, Skenderaj dhe Suharekë.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 81 pacientë.