Në Beograd vendosen pllakate me fotografinë e Kurtit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Në Beograd vendosen pllakate me fotografinë e Kurtit

NULL NULL
13.03.2023 14:11

Deputetët e popullit në Serbi, Milica Gjurgjeviq Stamenkovski, Boshko Obradoviq dhe Millosh Jovanoviq, janë protagonistë në disa pllakate së bashku me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, emri i të cilit shoqërohet me mesazhin “Të lirë në 2001”.

Pllakatet u vendosën në qendër të Beogradit me synim që të sulmohen përfaqësuesit e organizatave të djathta, lideri i Dveri Boshko Obradoviq, kryetarja e partisë Zavenici, Milica Gjurgjeviq Stamenkovski dhe kryetari i Nova DSS, Millosh Jovanoviç, shkruan nova.rs, transmeton klankosova.tv.

Kujtojmë se deputetët e katër partive parlamentare të krahut të djathtë – Dveri, Zavetnici, Partia e Re Demokratike e Serbisë dhe Lëvizja për Rimëkëmbjen e Mbretërisë së Serbisë – së fundmi i kërkuan Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të japë dorëheqjen brenda një afati sepse, siç kanë thënë, ai ka pranuar planin franko-gjerman për çështjen e Kosovës.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

klankosova.tv