Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndihma në luftë, ekspozitë për kontributin e Shqipërisë (VIDEO)

NULL NULL
12.03.2023 20:18

Njoftimi për ekspozitë është i vendosur në balle të muzeut kombëtarë, e ku për dy javë do të jetë i hapur për vizitorë.

Përmes fotografive, pos sakrificës së jashtëzakonshme të familjes Jashari, mund të mësohet edhe rreth kontributit të Shqipërisë gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Aty janë vendosur armë, fishekë e predha që janë përdorur kundrejt Jasharëve.

Njëri nga autorët kësaj ekspozite, Besnik Rraci, e paraqet në 3 dimensione ndihmën e shtetit shqiptar.

Përgjatë viteve 1998-99, në Kosovë zyrtarisht janë 40 dëshmorë nga zona të ndryshme të Shqipërisë.

Kronikë e realizuar nga gazetari Arlind Beqiraj.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.