16:08, 31 Korrik 2020

ARTMOTION, platforma me programin më të pasur, më atraktiv dhe më ekskluziv në vendin tonë, përveç transmetimeve direkt të ndeshjeve të NBA ka edhe të drejtën ekskluzive të emetimit të NBA TV, televizionit zyrtar të kësaj lige.

Edhe sonte maraklitë e basketbollit do të kenë mundësinë t’i shohin disa ndeshje rresht, njofton Klan Kosova.

Më poshtë shikoni orarin dhe informatat tjera:

 PREMTE, 31.07.2020

00:30     Basketboll: NBA                                       Utah – New Orleans                       

Pas pauzes disa mujore, rikthehen ndeshjet e NBA në Artmotion dhe Klan Kosova dhe ndeshja e parë zhvillohet 30 minuta pas mesnate ndërmjet Utah dhe New Orleans. Kjo ndeshje transmetohet në Art Sport 1 dhe komentohet nga Agon Fehmiu.

 

03:00     Basketboll: NBA                                       LA Clipper – LA Lakers                    

Poashtu të premtën në ora 03:00 të mëngjesit vazhdojmë maratonën e transmetimeve me derbin e Qytetit të Engjujve, LA Clippers – LA Lakers me komentim të Besim Xhemajlit.

14:05     Formula 3: Grand Prix Britania              Kualifikimet                                       

Të premtën në Art Sport 1 nga ora 14:05 vjen gara e radhës në Formula 3 dhe kualifikimet në Grand Prix Britania me komentimin e Naim Selmanit.

 

20:30     Futboll: Liga e Zvicrës                              Sion – Youg Boys                              

Superliga e Zvicrës ka hyrë në momenten finale të sezonin dhe të premtën në Art Sport 1 do ta transmetojmë duelin e xhiros së 35 ndërmjet Sionit dhe Young Boys-it. Kjo ndeshje komentohet nga Valon Krasniqi.

14:30     One Championship                                  Bangkok – No Surrender               

Pas disa muajsh pauz në Art Sport rikthehet One Championship që kësaj radhe zhvillohet në Bangkok – No Surrender e që do të komentohet nga Jon Ajet dhe do të transmetohet në Art Sport 2i.

 

20:30     Futboll: Liga e Zvicrës                              St. Gallen – Xamax                          

Poashtu në kuadër të xhiros së parafundit të Superligës së Zvicrës të premtën në Art Sport 2 do ta transmetojmë duelin ndërmjet St. Gallen dhe Xamax-it të cilën do ta transmetojë Andi Shabani.

Konkurs Pune

Lexo më shumë