Ndahen 25 milionë euro për ta modernizuar kompaninë Ferronikeli (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ndahen 25 milionë euro për ta modernizuar kompaninë Ferronikeli (VIDEO)

NULL NULL
16/08/2019

Neil Taylor nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, ka bërë të ditur se 25 milionë euro janë ndarë për ta modernizuar kompaninë Ferronikeli në Drenas.

Taylor ka thënë se projekti synon ta rritë efikasitetin dhe t’i zvogëlojë të ndoturat e ambientit, njofton Klan Kosova.

“Sapo nënshkruam një kredi prej 25 milionë eurosh me Ferronikelin për të modernizuar fabrikën në Drenas – eksportuesin më të madh dhe punëdhënësin kryesorë. Projekti do ta rritë efikasitetin dhe standardet, si dhe do t’i zvogëlojë dëmet”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e tij origjinal në Twitter.

klankosova.tv