Nata e Krishtlindjeve është koha më e mirë për ‘seks festiv’ - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nata e Krishtlindjeve është koha më e mirë për ‘seks festiv’

NULL NULL
29.11.2021 17:07

Mbrëmja e Krishtlindjes është koha më e preferuar për çiftet për të bërë seks gjatë periudhës festive.

Shumica e çifteve thonë se do të donin të bënin seks më 24 dhjetor, sipas një sondazhi me 2,175 persona për Lovehoney – shitësin më të madh të lodrave seksuale në Angli.

Nata e Vitit të Ri ishte koha e dytë më e nxehtë për pasionin – me 58% të çifteve që thanë se do të donin të bënin seks për të sjellë vitin e ri.

Duket se gëzimet e dyfishta të pushimit vjetor dhe alkoolit me rrjedhje të lirë do të thotë që çiftet ndiheshin më të çliruar se kurrë për ta përballuar atë në krahasim me pjesën tjetër të vitit – me gjysmën e të gjithë çifteve të anketuar duke thënë se ndiheshin më të freskët se kurrë në Krishtlindje.

Duke qenë se shumica e njerëzve bëjnë seks mesatarisht më pak se një herë në javë, sipas një studimi në shkallë të gjerë të botuar në British Medical Journal (BMJ) në fillim të këtij viti, do të duket se një turmë festive (në frymën e Krishtlindjes!) do të pritet mirë, shkruan Yahoo, transmeton Klankosova.tv.