Nagelsmann mund të caktohet trajner i gjigantit anglez - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Nagelsmann mund të caktohet trajner i gjigantit anglez

NULL NULL
nga Shpend Spahija 02.04.2023 11:25

Vetëm pak kohë pasi u largua nga Bayern Munich, trajneri Julian Nagelsmann mund ta fillojë detyrën e re.

Sipas gazetarit Fabrizio Romano, trajneri gjerman pëlqehet nga bordi i Chelsea, që është duke shqyrtuar mundësinë e largimit të Graham Potter për shkak të rezultateve jo të mira me londinezët.

Chelsea të shtunën pësoi humbje në shtëpi nga Aston Villa, 0-2, në kuadër të xhiros së 29 të Premier League dhe tash gjendet në pozitën e 11 në elitën e futbollit anglez.