Mustafa: Së shpejti njohje të reja - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mustafa: Së shpejti njohje të reja

NULL NULL
20/05/2015
Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka theksuar se Kosova është duke punuar për njohje të reja dhe ka paralajmëruar një njohje të rëndësishme.

Kryeministri Mustafa, këto deklarata i bëri gjatë një emisioni në RTK , ku  kryeministri Mustafa u shpreh që njohjet nga pesë vendet e BE-së që nuk e njohin Kosovën janë prioritet,

“Mund të kemi tani një njohje të rëndësishme nga shtete të rëndësishme. Kemi problemin tek 5 vendet e BE-së. Jemi të fokusuar aty, në mënyrë që t’i bindim disa prej tyre që ta njohim pavarësinë e Kosovës. Po punohet edhe në rritjen numrit të njohjeve edhe nga vendet tjera”, tha Mustafa