Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mustafa: Jo vetura zyrtare në festa

NULL NULL
04.05.2015 17:19
Veç miratimit të buxhetit për tri komunat veriore, Qeveria e Kosovës debatoi edhe për keqpërdorimin e veturave zyrtare.

Mbledhja e Qeverisë, përveç tjerash nxori në diskutim edhe temën e përdorimit të veturave zyrtare për çështje private. Ky debat vjen pas keqpërdorimit të tyre gjatë festës së 1 Majit.

Kryeministri Mustafa tha se kjo dukuri nuk duhet lejuar dhe ka kërkuar nga ministri i Punëve të Brendshme që të ndalohet përdorimi i paautorizuar, qoftë edhe të kthehn prapa nëse vizita nuk ësthë zyrtare.

Festa e 1 Majit ka shpërfaqur në masë të madhe këtë dukuri, pasi numër i madh i veturave qeveritare janë parë të udhëtojnë drejt Shqipërisë.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.