22:47, 23 Shkurt 2020

Një ndeshje tejet e zjarrtë është luajtur sot në mes të Fenerbahçes dhe Galatasarayt.

Për Fenerin u paraqit edhe sulmuesi nga Kosova Vedat Muriqi, por që nuk arriti të bënte më shumë pasi ekipi humbi me rezultat 1 me 3.

Muriqi arriti të nxjerrë një penalti, në të cilën e shndërroi në gol Max Kruse.

Por ndëshkimi erdhi tre herë radhazi nga Donk, Falcao, dhe Onyerkuru.

Kështu Vedati me shokë humbi “derbin e Stambollit”.

Konkurs Pune

Lexo më shumë