MPJ: Vuçiqit i është lejuar vizita në Ujman pas presionit nga BE - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

MPJ: Vuçiqit i është lejuar vizita në Ujman pas presionit nga BE

NULL NULL
07/09/2018

Ministria e Punëve të Jashtme, ka thënë për Klan Kosovën se Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit, i është lejuar vizita në liqenin e Ujmanit gjatë vizitës që do ta bëjë në Kosovë këtë fundjavë.

“Po i është lejuar vizita. Vendimi është marrë rreth orës 20:50. Kemi pasur presion nga BE dhe një zyrtar amerikan, nuk kemi pasur zgjidhje tjetër”.

Edhe Vuçiq, para pak minutave e konfirmoi nga Beogradi se do të qëndrojë në liqenin e Ujmanit, kërkesë që paraprakisht i ishte refuzuar nga ministria e Jashtme e Kosovës.

Vuçiq: Shkoj nesër në Kosovë, do ta vizitoj edhe Gazivodën