Moti sot me vranësira - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moti sot me vranësira

NULL NULL
09.05.2023 07:31
Moti në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se moti sot në vendin tonë do të mbajë me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat vende – vende parashihen të sjellin riga të izoluar shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat e mesditës do të shënojnë ulje për 4-6 gradë, krahasuar me të ditës së hënë.

Minimalet e ditës pritet të sillen rreth 8 dhe 11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet mes 14 dhe16 gradë Celsius.  /Klankosova.tv.