Moti sot me diell dhe vranësira, temperatura arrin deri në 5 gradë Celsius

Moti sot me diell dhe vranësira, temperatura arrin deri në 5 gradë Celsius

NULL NULL
6 days më parë

Sot moti mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3 deri 5 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-11 m/s.