Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Moti sot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin shi

NULL NULL
06.06.2023 07:10

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin shi.

Sipas IHK-së, reshjet me sasi më të mëdha priten në perëndim dhe veriperëndim të Dukagjinit.

Temperaturat pritet të sillen mes 11 gradë Celsius minimalja dhe 26 gradë Celsius maksimalja.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.