20:38, 24 Korrik 2016

Temperaturat në Kosovë për pesë ditët e ardhshme do të ulën njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Madje sipas njoftimit të IHMK-së priten edhe vranësira dhe reshje shiu, njofton Klan Kosova.

“Kjo gjendje jostabile e motit do të vazhdoj deri ditën e mërkurë  dhe të enjten  nëpër disa lokalitete, kurse nga pasditja e së enjtes e tutje do të mbajë mot me diell”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë celsius”.

klankosova.tv

 

  • Fjalë kryesore:

Konkurs Pune

Lexo më shumë