Mot me temperatura më të ulëta për sot - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mot me temperatura më të ulëta për sot

NULL NULL
18/09/2022

Në Kosovë sot parashihet të mbajë mot relativisht i qetë dhe me ulje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme.

Në njoftimin e Institutit të Hidrometeorologjisë të Kosovës thuhet se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i  verilindjes