Mot i vranët dhe me reshje të lehta bore për vikend - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mot i vranët dhe me reshje të lehta bore për vikend

NULL NULL
28.01.2023 07:17

Të shtunën parashihet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celzsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë Celzius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Kurse, të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet  -3 deri -1 gradë Celzius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -1 dei 1  gradë  Celzius, transmeton Klankosova.tv.