Mot i ndryshueshëm për sot në Kosovë, mundësi për reshje shiu - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mot i ndryshueshëm për sot në Kosovë, mundësi për reshje shiu

NULL NULL
10/08/2022

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot dhe nesër do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell, vranësira e mundësi për reshje shiu.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin mes 12 dhe 18 gradë Celsius, teksa ato maksimalet mes 20 dhe 30 gradë Celsius, transmeton Klankosova.tv.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.