Morata: Spanja e vërsulur nga tifozët dhe mediat

Morata: Spanja e vërsulur nga tifozët dhe mediat

NULL NULL
3 months më parë

Alvaro Morata mendon se Spanja po ndotet padrejtësisht nga tifozët dhe mediat pas barazimit të djeshëm në Euro 2020 dhe shpjegoi se çfarë ndodhi me humbjen e penalltisë.

Barazimi më Suedinë ishte një tjetër ngërç për Spanjën dhe tani përparimi në Euro 2020 është në dyshime.

“Nëse dëgjojmë se çfarë thonë njerëzit kjo nuk do të ndihmojë, sepse ata të gjithë po presin të bëhen bashkë dhe të na kritikojnë,” tha Morata për Sky Sport Italia.

“Zakonisht kur kombet e mëdha arrijnë te një garë si kjo, ka një ndjenjë bashkarie rreth tyre. Ne e dimë që po ndjekim një gjeneratë gjeniale që fitoi gjithçka dhe është e vështirë për ne t’i mbushim ato këpucë, por duhet të besojmë te vetja ”.

“Është një sport ekipor. Nëse nuk fitojmë, atëherë nuk ka asnjë ndryshim nëse shënoj une apo jo. Unë jam i zhgënjyer që nuk ishim në gjendje të merrnim tre pikë, por ndeshja tjetër është si një finale. ”

Sulmuesi u përpoq të shpjegonte se çfarë ndodhi kur humbi reagimin në penalltinë e Gerard Moreno.

“Topi po lëvizte me një shpejtësi të jashtëzakonshme dhe ishte e vështirë për ta marrë atë nën kontroll. Ndoshta unë isha shumë afër tij dhe duhej të kisha bërë një zgjedhje tjetër”, tha ai.