Momentet kryesore nga “Eurovisioni 2023” (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Momentet kryesore nga “Eurovisioni 2023” (FOTO)

NULL NULL
14.05.2023 09:13

Fansat nga e gjithë bota u kënaqën në festivalin e “Eurovisonit 2023”, që u mbajt në Liverpool të Anglisë.

Fituesja e Eurovisionit 2022, Orkestra Kalush performoi në skenë në fillim të finales.

The winners of the 2022 Eurovision Song Contest, Kalush Orchestra performs on stage at the start of the Grand Final

MikëpritsjaMae Muller, mori pjesë në paradën e flamurit kur filloi finalja, dhe Marco Mengoni mbante flamurin e Krenarisë si dhe atë italian.

UK Entry Mae Muller on stage during The Eurovision Song Contest 2023

Alesha Dixon, Julia Sanina, Hannah Waddingham dhe Graham Norton ishin të gjithë në skenë në fillim.

Eurovision hosts Alesha Dixon, Julia Sanina, Hannah Waddingham and Graham Norton on stage at The Eurovision Song Contest

Mimicat që përfaqësuan Portugalinë, Teya dhe Salena për Austrinë, Loreen nga Suedia dhe Andrew Lambrou për Qipron ishin ndër interpretuesit e parë.

Loreen from Sweden performs

Cyprus entrant Andrew Lambrou performingMimicat from Portugal performs

Luke Black from Serbia

Gërshetat e çekeve Vesna tërhoqën vëmendjen, si dhe performanca e Kaarijas së Finlandës.

Czechia entrant Vesna performing

Finland entrant Kaarija

Lord of the Lost from Germany

Australia entrant Voyager performing

Croatia Entry Let 3 performs

Ukraina, fituese e vitit të kaluar, u përfaqësua nga TVORCHI. Le 3 nga Kroacia pati një paraqitje kontroverse.

Let 3 from Croatia perform

Ukraine entrant TVORCHI performing

Mae Muller e Britanisë së Madhe ishte akti i fundit i kësaj finaleje.

Mae Muller from United Kingdom performs

Duncan Laurence dhe fituesit e edicioneve të kaluara të Eurovizionit iu bashkuan prezantuesve në skenë pas shfaqjeve.

Duncan Laurence and other past Eurovision performers on stage performing

Duncan Laurence and other past Eurovision performers on stage performing

Loreen në momentin kur ajo e kupton se është fituese.

Singer Loreen performing on behalf of Sweden celebrates with the trophy after winning the final

Sweden entrant Loreen celebrates winning the Eurovision Song Contest