Miratohet në Kuvend shkarkimi i Besa Shahinit dhe emërimi i Evis Kushit

Miratohet në Kuvend shkarkimi i Besa Shahinit dhe emërimi i Evis Kushit

NULL NULL
1 muaj më parë

Me 106 vota pro, Parlamenti i Shqipërisë e ka miratuar shkarkimin e tashmë ish-Ministres së Arsimit Besa Shahini.

Por, dy deputetë që e kanë miratuar këtë vendim nuk kanë votuar ‘pro’ emërimit të Evis Kushit në këtë post që mori vetëm 104 vota pro.

Shahini u largua nga kjo detyrë në ditën e parë të nisjes së shkollës në Shqipëri duke marrë lavdërimet e kryeministrit Edi Rama për punën e bërë.

Vetë Shahini kishte paralajmëruar largimin duke thënë se e kishte të pamundur të qëndronte larg familjes, që ndodhet në Prishtinë./ A2 CNN