Mimoza e fton Jabllanoviqin në Gjakovë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mimoza e fton Jabllanoviqin në Gjakovë

NULL NULL
20/05/2015

Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari -Lila ka thënë sot se ish-ministri për Komunitete dhe Kthim, Aleksandër Jabllanoviq nuk duhet të ketë frikë që të shkojë në Gjakovë për vizitë apo për t`u paraqitur në gjykatë.

Ky i fundit është ftuar që më 22 maj të paraqitet në Gjykatën e këtij qyteti pas padisë së ngritur ndaj tij lidhur me deklaratat që i pati bërë për nënat gjakovare.

Ndërkaq, e para e Gjakovës, këto deklarata i dha pas takimit që pati sot me ministrin për Kthim dhe Komunitete, Dalibor Jevtiq , transmeton Klan Kosova.

Jevtiq tha se  padia ndaj parardhësit të tij në ministrin me të cilën udhëheq është çështje politike.

Për t`u informuar më tepër rreth kësaj, ndiqeni kronikën e gazetarit, Besnik Tahiri në lajmet e orës 20:00./Klan Kosova.