Mijëra qytetarë e nisin Marshin për Drejtësinë dhe UÇK-në (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mijëra qytetarë e nisin Marshin për Drejtësinë dhe UÇK-në (VIDEO)

NULL NULL
02.04.2023 14:04
Marshi

Marshi për Drejtësi ka nisur sot me një numër të madh të qytetarëve të cilët dolën për të mbështetur luftën e drejt të UÇK-së dhe ish-krerëve të saj, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe bashkëluftëtarët e tyre në Hagë.

Marshi ka nisur nga sheshi “Zahir Pajaziti” dhe do të vazhdojë në drejtim të sheshit “Skënderbeu”. Po ashtu, do të ketë fjalime nga organizatorët e marshit.

Ky marsh vjen një ditë para se të fillojë gjykimi në Hagë i ish-komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës./Klankosova.tv