0:03, 8 Korrik 2020

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përshëndetur veprimin e 42 eurodeputetëve që i dërguan kërkesë presidentit francez dhe kryeministrit holandez për heqjen e vizave për Kosovën për heqjen e vizave ndaj Kosovës.

Ai tha se liberalizimi i vizave duhet të bëhet sa më shpejt për kosovarët duke e cilësuar si domosdoshmëri, njofton Klan Kosova.

“Liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës, është mëse i merituar, dhe një domosdoshmëri që duhet të ndodhë sa më parë.
E përshëndes gjestin politik të 42 anëtarëve të Parlamentit Europian, në mbështetje të perspektivës europiane të Kosovës, që rritet dhe forcohet çdo ditë si faktor paqeje dhe stabiliteti në rajon! 🇽🇰 🇪🇺”.

Konkurs Pune

Lexo më shumë