23:15, 2 Dhjetor 2019

Sonte është mbajtur ceremonia e dhënies së çmimit për futbollistin më të mirë në botë nga Ballon d’Or.

Ka qenë argjentinasi i Barcelonës, Lionel Messi që për herë të gjashtë ka fituar trofeun e Topit të Artë, transmeton Klan Kosova.

I dyti është renditur mbrojtësi i Liverpool, Virgil Van Dijk dhe i treti rivali i tij më i madh, Cristiano Ronalo.

Kjo është top dhjetëshja e vitit 2019:
10th: Riyad Mahrez
9th: Bernardo Silva
8th: Robert Leëandoëski
7th: Alisson Becker
6th: Kylian Mbappe
5th: Mohamed Salah
4th: Sadio Mane
3rd: Cristiano Ronaldo
2nd: Virgil van Dijk
1st: Lionel Messi

Konkurs Pune

Lexo më shumë