Mesazhi i shpëton karrierën Amelias - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mesazhi i shpëton karrierën Amelias

NULL NULL
17/10/2015

Portieri Marco Amelia ka treguar se si ishte para përfundimit të karrierës si futbollist aktiv, por që një porosi që i ka dërguar Mohurinhos, ka ndryshuar rrjedhën e gjërave në fund.

33 vjeçari pasi kishte parë se Courtois ishte lënduar kishte vendosur që t’i shkruante strategut portugez.

Pas marrjes së porosisë, Mou i kishte thënë atij se  mund të bashkohej me Chelsean në stërvitje dhe më pas do të shihnin se çfarë do të bënin.

Kështu në fund u vendos që atij t’i ofrohet kontrata të cilën ai e nënshkroi.

“Plani im ishte që të kthehesha me një projekt në vendim tim, por doja të luaja dhe nuk mundesha t’i thosha Chelseas jo”, ka thënë Amelia.

Amelia në të kaluarën ka luajtur për klubet si Milan dhe Roma, transmeton Klan Kosova.