Mehmedi në vend të Drmiq - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mehmedi në vend të Drmiq

NULL NULL
02/06/2015
Reprezentuesi i Zvicrës po shihet si zëvendësues i Josip Drmiq nga drejtuesit e Bayer Leverkusen.

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Admir Mehmedi pritet të jetë zëvendësues i Josip Drimiqit në Bayer Leverkusen. Lajmi është bërë i ditur nga mediet në Gjermani.

Sulmuesi shqiptar nuk dëshiron të mbetet pjesë e Freiburgut, pasi kjo skuadër ka rënë nga elita e futbollit gjerman, kurse në anën tjetër Bayer Leverkusen po mendon zëvendësimin e Drimiqit, i cili më gjasë largohet gjatë verës.

Admir Mehmedi është pjesë e reprezentacionit të Zvicrës, kurse në nivel klubesh ka luajtur edhe për Zurich dhe Dynamo Kyiv.