Më shumë flamuj ukrainas sesa kosovarë? (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Më shumë flamuj ukrainas sesa kosovarë? (VIDEO)

NULL NULL
nga Valdrin Ibishi 25.02.2023 20:29

Krahas mesazheve për një Ukrainë të lirë, Prishtina u mbush gjithandej edhe me flamuj të shumtë të Ukrainës, që një ditë më parë shënoi një vjetorin e nisjes së luftës me shtetin rus.

Madje krahas mureve, ngjyrat verdhë e kaltër u panë edhe në vendkalime për këmbësor e qoshe trotuaresh.

Për kujdesin e veçantë që Komuna e Prishtinës i bëri kësaj date të shënuar për popullin ukrainas, qytetarët, ndonëse po e mirëpresin, po e vlerësojnë se është shumë më shumë sesa çfarë u bë për përvjetorin e 15-të të pavarësisë së Kosovës.

Por, krejt ndryshe po e thotë Ilirik Musliu, drejtor i Shërbimeve Publike në Prishtinë.

“Për përvjetorin e fundit të pavarësisë, pati shumë më shumë flamuj të Kosovës, se sa ka aktualisht të Ukrainës”.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.