Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Me moton “T’du qashtu qysh je” sot në Prishtinë mbahet Parada e Krenarisë

NULL NULL
10.06.2023 08:16
parada e krenarise

Në Prishtinë sot mbahet Parada e Krenarisë me moton “T’du qashtu qysh je”, organizim ky i komunitetit LGBTI.

Kjo paradë, e cila do të mbahet në Sheshin “Skënderbeu” në orën 17, u organizua për herë të parë në Prishtinë në tetor të 2017-ës, njofton Klankosova.tv

Mbledhja e marshuesve do të fillojë në orën 16, ecja do të bëhet në 17, ndërkaq në orën 19 do të mbahet koncert në Pallatin e Rinisë ku do të performojë këngëtarja Ya NINA.

Kujtojmë se Java e Krenarisë për këtë vit ka nisur më 5 qershor, e cila u manifestua me aktivitete të ndryshme të komunitetit LGBTI.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.