Me miliona njerëz mbeten pa ujë në Kili - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Me miliona njerëz mbeten pa ujë në Kili

NULL NULL
27/02/2017

Stuhitë dhe rrëshqitjet e dheut në Kili, e kanë kontaminuar lumin më të madh në vend, duke i detyruar autoritetet që të ndërpresin ujin e pijshëm për aktor milionë njerëz në kryeqytet, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Zyrtarët kanë thënë se furnizimet me ujë nga lumi Maipo, mund të ndërprehen në Santiago, derisa uji të pastrohet.

Njerëzit kanë vrapuar të furnizohen me bidona uji, ndërsa autoritetet e vendit kanë porositur që restorantet dhe bizneset të mbesin të mbyllura.