Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Me këto pesë truke efektive më në fund do ta keni stomakun e ëndrrave tuaja (VIDEO)

NULL NULL
06.12.2023 09:40
Truqet

Me siguri, nuk ekziston asnjë grua që të paktën një herë të ketë dëshiruar të ketë një stomak të skalitur në mënyrë perfekte. Kjo është arsyeja pse ju mund të jeni të zhgënjyer nga informacioni se për shumicën e njerëzve do të jetë pothuajse i paarritshëm dhe padyshim i paqëndrueshëm në afat të gjatë. Megjithatë, ka mënyra se si mund të formësoni barkun tuaj dhe të zvogëloni përqindjen e yndyrës në trup në mënyrë që ato të jenë të dukshme.

Rritni aktivitetin kardio

Ushtrimet aerobike janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të djegur dhjamin, dhe kjo është pikërisht ajo që dëshironi të bëni për të shfaqur barkun tuaj. Kur bëni vazhdimisht kardio si pjesë e rutinës suaj të fitnesit, duke u fokusuar gjithashtu në ndërtimin e muskujve, do të filloni të vini re një ndryshim në përbërjen e trupit tuaj dhe më shumë ton dhe përkufizim nga koka te këmbët – duke përfshirë barkun tuaj, raporton Index.hr, transmeton Klankosova.tv.

Përfshi trajnimin HIIT

HIIT do të thotë Trajnim me interval me intensitet të lartë dhe mund të jetë mënyra më e shpejtë për të fituar abs. Kjo për shkak se kjo teknikë fitnesi kombinon stërvitjen kardio dhe forcën në një stërvitje të shpejtë dhe efektive që rrit paksa rrahjet e zemrës. Shihni një shembull të një trajnimi HIIT në video.

Hani më shumë proteina

Nëse jeni tashmë aktiv, me siguri keni dëgjuar se proteina është një pjesë e rëndësishme e procesit të rikuperimit midis stërvitjeve, sepse ndihmon muskujt tuaj të rindërtohen dhe forcohen. Por a e dini se rritja e marrjes së proteinave mund t’ju ndihmojë gjithashtu të ndryshoni përbërjen e trupit dhe të reduktoni yndyrën e trupit?

Pini mjaftueshëm ujë

Qëndrimi i hidratuar nuk është vetëm i mirë për lëkurën dhe trupin tuaj në tërësi, por disa studime sugjerojnë se në fakt mund t’ju ndihmojë të digjni më shumë kalori dhe të humbni më shumë yndyrë, transmeton Klankosova.tv.

Reduktoni marrjen e sheqerit dhe ushqimeve të përpunuara

Reduktoni konsumimin e ushqimeve të pasura me sheqer – ëmbëlsirat, ushqimet e lehta dhe madje edhe pijet – si lëngjet e ëmbla dhe të gazuara dhe alkooli.

Pra, konsumimi i moderuar i tyre është thelbësor nëse doni të zbuloni se si të humbni indet dhjamore dhe të fitoni muskuj të dukshëm.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.