Me golin e nderit bëri arritje Mac Allister - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Me golin e nderit bëri arritje Mac Allister

NULL NULL
nga Naim Selmani 08.05.2023 20:40

Brighton & Hove Albion pësoi disfatë të thellë në shtëpi nga skuadra e Evrtonit me rezultat 1:5.

Të vetmin gol në ndeshje për nikoqirin e shënoi Alexis Mac Allister përcjell klankosova.tv.

Kështu ai bëhet futbollisti i tretë në stinori të Brighton-it që brenda një sezonit regjistron shifër dyshifrore të golave.

Para tij e ka bërë fillimisht Glenn Murray sezoni 2017/2018 dhe 2018/2019 si dhe Neal Maupay gjatë sezonit 2019/2020.