Mbretëria e Bashkuar raporton rreth 4 mijë raste të reja me COVID-19

Mbretëria e Bashkuar raporton rreth 4 mijë raste të reja me COVID-19

NULL NULL
4 javë më parë

Rreth 4 mijë raste të reja kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar.

Ndërsa, gjatë të dielës janë raportuar 5 mijë e 693 raste me COVID-19, thuhet sipas shifrave nga Departamenti i Shëndetit dhe Kujdesit Social.

Që nga fillimi i pandemisë Mbretëria e Bashkuar numëron rreth 440 mijë raste të reja dhe ai i vdekjeve ka arritur në 42 mijë, përcjell BBC, transmeton Klan Kosova.