23:30, 9 Shkurt 2019

Bananet janë të mira për lëkurën tuaj?

Po! Bananet përmbajnë vitamina dhe minerale që natyrisht ju japin lëkurë të butë dhe më të ndritshme.

Ata kanë në vitaminë C, kalium, mangan dhe biotinë. Këto vitamina zbutin lëkurën tuaj dhe mbrojnë elasticitetin e saj natyral, njofton Klan Kosova.

Bananet gjithashtu përmbajnë vajra natyrale për të zbutur lëkurën e thatë si dhe luftojnë kundër plakjes.

Por si të bëni një maskë nga një bananeje për fytyrë?

Përbërësit:

1 banane e pjekur

1 lugë çaji lëng limoni të freskët

1 1/2 lugë gjelle vaj organik kokosit

Përzieni, aplikoni dhe lëreni të qëndrojë në fytyrë

Konkurs Pune

Lexo më shumë