Marrëveshja arsimore, Iowa mëson universitetet kosovare (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Marrëveshja arsimore, Iowa mëson universitetet kosovare (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Bellagoshi 24.04.2023 20:27

Universiteti i Iowas ka nënshkruar marrëveshje me Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, atë të Pejës, “Haxhi Zeka”, dhe të Prizerenit “Ukshin Hoti”, për një projekt i cili synon të lidhë më shumë studimet me tregun e punës.

Në eventin e nënshkrimit morën pjesë ambasadori amerikan, e kryeministri të cilët e vlerësuan si me ndikim të madh këtë bashkëpunim, i cili do jetë i fokusuar në sektorin e teknologjisë, informacionit, komunikimit si dhe bujqësisë.

Projekti do zgjatë pesë vjet, dhe ka buxhet katër milionë dollar.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.