Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Macron: Franca qëndron afër grekëve

NULL NULL
01.03.2023 14:49
Emmanuel Macron

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron tha se Franca qëndron afër grekëvë pas aksidentit të trenave në veri të Greqisë, ku mbetën të vdekur mbi 36 persona dhe dhjetëra tjerë u lënduar, shkruan Ekathimerini, përcjell Klankosova.tv.

“Mendimet e mia janë me familjet e viktimave të aksidentit të tmerrshëm që ndodhi në mbrëmjen e kaluar afër Larissës. Franca qëndron me grekët”, shkroi Macron në dy mesazhe të tij në llogarinë e tij në Twitter në frengjisht dhe greqisht.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.