Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

LVV në Skenderaj bën homazhe në nderim të të rënëve në Polac

NULL NULL
07.04.2023 12:17

Anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje në Skenderaj kanë bërë sot homazhe në nderim dhe përkujtim të dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Polac, pranë Lapidarit dhe varrezave ku pushojnë trupat e të rënëve.

“Liria jonë është paguar shtrenjtë dhe sakrifica e popullit tonë për liri është e madhe. Përvjetorët gjatë gjithë vitit tregojnë më së miri sakrificën e popullit tonë për liri dhe përpjekjet e vazhdueshme që duhet të bëjmë për të realizuar amanetin e tyre”, ka shkruar LVV – Skënderaj në një postim në Facebook.

“Lavdi të rënëve të fshatit Polac. Lavdi gjithë të rënëve për Liri”, është shkruar tutje në postim.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.