Lushtaku: Fitoren ia dedikoj Thaçit dhe Veselit

Lushtaku: Fitoren ia dedikoj Thaçit dhe Veselit

NULL NULL
2 months më parë

Kryetar i Degës së Partisë Demokratike të Kosovës Sami Lushtaku, tha se fitoren në këto zgjedhje lokale ia dedikon ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli.

Lushtaku me këtë ka uruar për fitoren e PDK-së në Skenderaj.

“Urime fitorja Skenderaj. Ju falënderoj nga zemra për këtë mbështetje madhështore! Këtë fitore ja dedikojmë Presidentit Hashim Thaçi e kryetarit Kadri Veseli”.

Sipas rezultateve të Komsionit Qendror të Zgjedhjeve Partia Demokratike e Kosovës dhe kandidati i saj Fadil Nura po prin bindshëm me 58,99% të votave, ndërkaq Bekim Jashari është i dyti me 37,80%.