"Lufta përmes fjalëve të tyre", libri me dokumente të deklasifikuara, shkruar nga Marc Perry (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Lufta përmes fjalëve të tyre”, libri me dokumente të deklasifikuara, shkruar nga Marc Perry (VIDEO)

NULL NULL
05.04.2023 16:35
Lufta përmes fjalëve të tyre

Qindra dokumente të deklasifikuara për periudhën qershor 1998 – qershor 1999 janë paraqitur në librin “Lufta përmes fjalëve të tyre”.

Autori i këtij libri është britaniku, Marc Perry i cili tash e një dekadë jeton në Kosovë.

Ideja për të shkruar një libër të tillë erdhi rastësisht duke treguar se si liderët botërorë kuptuan planin dhe pabesinë e Kasapit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviq.

Ky libër përmban dokumente që dikur ishin sekrete, kryesisht letra të shkruara nga Bill Clinton, Tony Blair, Boris Jeltsin, e diplomatë të tjerë të nivelit të lartë në botë.